1. Baccarat on vana mäng, aga keegi ei tea algset loomispaika
Baccarat on müstiline mäng, kuna tänini vaieldakse selle teemal, kust mäng tegelikult pärit on. Mõningate allikate kohaselt on mäng pärit 19. sajandist, teiste allikate kohaselt oli see mäng juba kasutusel 15. sajandil, mil Itaalia sõdurit tutvustasid mängu Prantsusmaal ning just Prantsusmaal sai mäng tuule tiibadesse. Kuidas mäng tegelikult hoogu sai, on aga siiski teadmata.
2. Baccarat’s on ainult 3 erinevat panuse tüüpi
Üks põhjuseid, miks baccarat on väga lihtne mäng, on fakt, et mängus on vaid kolm võimalikku panust. Nendeks on:
- pankuri käsi võidab;
- mängija käsi võidab;
- mäng lõppeb viigiga.
Seetõttu ei pea mängijad eriti palju oma pead panustamisega vaevama ning seejuures ei panusta enamus mängijaid üldse viigile, kuna selle juhtumise tõenäosus on väike ja seega pole oluliselt mõtet panustada taolisele variandile.
3. Baccarat’s on maja eelis väga väike
Nagu eelnevalt mainisime on baccarat üks eelistatuid mänge rikkamate mängurite seas. Miks? Põhjus on lihtne: maja eelis on väga väike, seega võivad mängijad jalutada kasiinost ära suurte rahasummadega üsna hõlpsalt.
Nii pankuri kui mängija käele panustades on maja eelis vaevu üle 1%, viigi peale panustades on maja eelis ca 5-15%, olenevalt olukorrast.
4. Baccarat strateegia on lihtne
Kuna mängus on vaid 3 võimalikku tulemust ning maja eelised on madalad, on strateegia kujundamine väga lihtne.
Enamik baccarat-ässasid mängivad pidevalt ühele panusele ja seejuures eelistatakse pankuri käele panustamist, kuna selle variandi puhul on maja eelis madalaim. Kui sa teed enda jaoks juba enne mängimist selgeks, millisele käele panustad pidevalt, on mängimine eriti lihtne ning ei vaja mingit erilist mõttejõudu.
5. Baccarat reeglid on üsna keerulised
Kuigi panustamine ise on lihtne, on baccarat skoorilugemise reeglid üsna keerukad.
Kõige lihtsamini selgitades toimub mäng järgmiselt. Maksimaalne võimalik käe skoor on 9 ning see, kelle käsi on üheksale lähemal, võidab. Äss on väärt 1 punkti, numbrikaardid vastavad oma väärtusele ning pildikaardid pole midagi väärt.
Kus asi läheb aga keeruliseks, on kaartide kokkuliitmine. Kui käe väärtus on kahekohaline number (näiteks käes on kaardid 7 ja 6 ning nende kahe summa on 13), siis selle kahekohalise numbri esimene number kustutatakse ära ning lõpptulemuseks on viimane number. Selle näite kohaselt oleks käe tulemus 3.
Reegleid on aga sellest veelgi rohkem ning seetõttu võib baccarat olla üsna keerukas. Sellest hoolimata on tegemist ühe kõige põnevama kaardimänguga. Kui sa pole varem baccarat’d mänginud, tasub kindlasti seda katsetada valitud lemmikkasiinos.